ثبت شرکت کیا

ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری ، ثبت تغییرات شرکت ها

ثبت اختراع

اختراع چیست؟

اختراع به معنی اجازه استفاده و اختیار منحصر به فرد به شخصی است که محصول، فرآیند یا فرمول جدیدی را ابداع کرده باشد.

به عبارت دیگر اختراع، ابتکار یا ارائه ی ایده ی جدید و نو برای حل مشکل مربوطه شمرده می شود. اختراع باعث ایجاد محصول، وسیله یا دستگاه و .. جدید می شود.

از خصوصیت مهم اختراع، نوآوری و خلق ایده جدید می باشد.

گاهی ممکن است تنها بخشی از فرآیند یا محصول تغییر کند. اختراع مربوطه در صورتی از حمایت قانونی برخوردار می شود که ثبت شده باشد.

مزایای ثبت اختراع

شخص مخترع با ثبت اختراع خود از مزایایی برخوردار می شود و همچنین مورد حمایت قانونی قرار می گیرد.

ثبت اختراع سبب جلوگیری از سواستفاده یا کپی کردن سودجویان می گردد.

مدت ثبت اختراع

مدت اعتبار ثبت اختراع، پس از ثبت به مدت زمان حداکثر بیست سال می باشد و پس از مدت زمان مشخص شده قابل تمدید می باشد. در صورت تمدید نکردن اختراع فاقد اعتبار می باشد و ارزش قانونی ندارد و  باطل می گردد.

مدارک ثبت اختراع

• کپی شناسنامه و کارت ملی شخص

• اظهارنامه ثبت اختراع

• ارائه گزارش کامل از اختراع و توصیف کاربرد آن

• نمونه (طرح) اختراع

 

استعلام ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت

تعیین نوع شرکت

یکی از اقدامات اولیه جهت ثبت شرکت، تعیین نوع شرکت می باشد. انتخاب کردن نوع شرکت ها، به مواردی از قبیل تعداد افراد، نوع فعالیت ، اهداف شرکت، میزان مسئولیت هر یک از شرکا و .. بستگی دارد. شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص از متداول ترین نوع شرکت ها می باشند.

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام مناسب برای شرکت، از اهمیت بسیاری برخوردار است. نامی که انتخاب می کنید بیانگر برند و موقعیت کاری شماست و نقش بسیار مهمی در تجارت خواهد داشت. اسم شرکت باید خاص باشد و قبلاً توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد تا بتوان آن را از دیگری تشخیص داد. پیش از انتخاب نام شرکت، باید ابتدا از شرایط و قوانین انتخاب نام برای شرکت ها آگاه باشید.

موضوع فعالیت شرکت

پس از تصمیم به ثبت شرکت، با توجه به ارائه ی خدمات، تخصص و اهدافی که در آینده دارید، موضع فعالیت خود را انتخاب نمایید. بهتر است در این خصوص با شرکای خود مشورت و تصمیم گیری کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.بعضی از موضوع ها نیاز به صدور مجوز از سازمان مربوطه می باشند.

سرمایه شرکت

هر شرکتی برای ثبت و شروع به کار نیازمند حداقل سرمایه ای می باشد تا بتواند سود و منفعت کسب کند.حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود صد هزار تومان می باشد.

تعیین شرکاء و سمت و سهام آنها

تعداد شرکا بسته به نوع شرکت ها، متفاوت است. مثلاً برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل دو نفر اعضاء ضروری می باشد. تعداد شرکا و اسامی آنها باید بطور دقیق در اساسنامه ذکر شود. پس از تعیین شرکا باید سمتی که به هر یک از افراد داده می شود، مانند مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و … تصمیم گیری و مشخص شود. در نهایت هم باید میزان سهام یا سرمایه‌ هریک از آنها بطور دقیق تعیین شود.

مدارک ثبت شرکت و تکمیل آنها

• کپی شناسنامه و کارت ملی همه ی اعضا
• دو نسخه شرکت‌نامه تکمیل‌شده
• دو نسخه تقاضانامه تکمیل‌شده
• دو نسخه اساسنامه تکمیل‌شده
• در مواردی که ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد، اصل مجوز فعاليت از سازمان مربوطه
• ارائه ی عدم سوء پیشینه ی کیفری تمامی اعضا
• دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین
پس از تحویل دادن مدارک مورد نیاز به ثبت کیا، ورود اطلاعات در سایت رسمی اداره ی ثبت شرکت ها انجام می شود.

مشاوره رایگان

شما می توانید در صورت ابهام در هر یک از مراحل گفته شده یا هرگونه پرسش، با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ثبت کیا بهره مند شوید.
02188882588
02188888282