ثبت شرکت کیا

ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری ، ثبت تغییرات شرکت ها

استعلام ثبت شرکت

شما کاربران گرامی میتوانید جهت استعلام قیمت و هزینه ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری ، ثبت تغییرات شرکت و انحلال ، اخذ رتبه بندی شرکت ها و دیگر خدمات ثبتی از این فرم استفاده نمایید. همچنین در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان در ثبت شرکت و یا کلیه امور ثبتی دارید ، با تکمیل فرم و ثبت آن ، مشاورین ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت. لطفا نام و نام خانوادگی و همچنین شماره تماس خود را به درستی وارد نمایید و نوع استعلام و یا مشاوره خود را وارد نمایید و در نهایت دکمه ثبت استعلام را بفشارید.حدود 1 تا 3 دقیقه بعد مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت.

اظهارنامه تجدید ثبت یک علامت

با توجه به ماده ۲۰ آیین نامه اصلاحی اجرای قانون ثبت علائم تجارتی و اختراعات، هر صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او می تواند ثبت علامت را تا شش ماه بعد از انفضای مدت اعتبار آن هر ده سال یک بار تجدید نماید.

تقاضای تجدید ثبت علامت باید در دو نسخه به امضاء صاحب علامت و یا قائم مقام یا نماینده قانونی او رسیده و نمونه علامت در روی آن الصاق شود.
تجدید ثبت با تأدیه همان حقوق و مخارجی به عمل می آید که برای ثبت علامت مقرر است.
تجدید ثبت دنباله ثبت اصلی در دفتر ثبت علائم به عمل خواهد آمد.
هرگاه در موقع تجدید ثبت تغییری در علامت داده شود مقررات مربوط به تغییرت از هر حیث باید کلاً رعایت شود.
تجدید ثبت رد صورتی که تغییری در علامت داده نشده باشد محتاج به آگهی نیست.
در صورتی که مدت اعتبار علامت منقضی شده باشد ثبت آن علامت از طرف صاحب اولیه یا دیگران تابع کلیه مقررات و تشریفات مربوط به ثبت آن علائم خواهد تبود.
اشخاص ذی نفع می توانند در ظرف سی روز از تاریخ نشر آگهی اعتراض خود را تسلیم نمایند.

نامه عدم فعالیت

نمونه نامه عدم فعالیت شرکت ها و موسسات به شرح زیر می باشد
بسمه تعالی
اداره محترم مالیاتی
حوزه محترم  شماره ……….

با سلام احتراما، به استحضار می رساند این شرکت ……………. به شماره ثبت …………. در سال مالی …………. هیچگونه فعالیت مالی نداشته است.
جهت اطلاع و درج در پرونده مالیاتی  ارسال می گردد.

با احترام
مدیر عامل

مراحل ثبت شرکت

تعیین نوع شرکت
یکی از اقدامات اولیه جهت ثبت شرکت، تعیین نوع شرکت می باشد. انتخاب کردن نوع شرکت ها، به مواردی از قبیل تعداد افراد، نوع فعالیت ، اهداف شرکت، میزان مسئولیت هر یک از شرکا و .. بستگی دارد. شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص از متداول ترین نوع شرکت ها می باشند.

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام مناسب برای شرکت، از اهمیت بسیاری برخوردار است. نامی که انتخاب می کنید بیانگر برند و موقعیت کاری شماست و نقش بسیار مهمی در تجارت خواهد داشت. اسم شرکت باید خاص باشد و قبلاً توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد تا بتوان آن را از دیگری تشخیص داد. پیش از انتخاب نام شرکت، باید ابتدا از شرایط و قوانین انتخاب نام برای شرکت ها آگاه باشید.

موضوع فعالیت شرکت
پس از تصمیم به ثبت شرکت، با توجه به ارائه ی خدمات، تخصص و اهدافی که در آینده دارید، موضع فعالیت خود را انتخاب نمایید. بهتر است در این خصوص با شرکای خود مشورت و تصمیم گیری کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.بعضی از موضوع ها نیاز به صدور مجوز از سازمان مربوطه می باشند.

سرمایه شرکت
هر شرکتی برای ثبت و شروع به کار نیازمند حداقل سرمایه ای می باشد تا بتواند سود و منفعت کسب کند.حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود صد هزار تومان می باشد.

تعیین شرکاء و سمت و سهام آنها
تعداد شرکا بسته به نوع شرکت ها، متفاوت است. مثلاً برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل دو نفر اعضاء ضروری می باشد. تعداد شرکا و اسامی آنها باید بطور دقیق در اساسنامه ذکر شود. پس از تعیین شرکا باید سمتی که به هر یک از افراد داده می شود، مانند مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و … تصمیم گیری و مشخص شود. در نهایت هم باید میزان سهام یا سرمایه‌ هریک از آنها بطور دقیق تعیین شود.

برای آگاهی بیشتر و مشاوره رایگان می توانید از شماره های ۰۲۱۸۸۸۸۲۵۸۸ و ۰۲۱۸۸۸۸۸۲۸۲ استفاده نمایید و یا از فرم استعلام ثبت شرکتاستفاده نمایید.

شرکتنامه شرکت

شرکت نامه چیست؟

شرکتنامه به قراردادی گفته می شود که مابین شرکای شرکت در حال تاسیس، به شکل رسمی و قانونی برقرار می شود.
همچنین در آن ، هدف تشکیل شرکت، درخواست کنندگان ثبت شرکت و قالب شرکت مشخص می شود.
خیلی از افراد تفاوت مابین شرکتنامه با اساسنامه را نمی دانند، ما در این جا به تعریف آن از جهات گوناگون پرداخته ایم.
شرکتنامه را می توان تحت عنوان پیش نویس اساسنامه شرکت به حساب آورد و مخصوص شرکت هاى با مسئولیت محدود، تضامنى و نسبى است.

به عبارت دیگر ، به سندی گفته می شود که آماده سازی ثبت شرکت را مهیا می کند.
تمام موارد ذکر شده در آن، در اساسنامه ی شرکت نیز قید خواهد شد.
شرکتنامه، سندی دارای اعتبار است که توسط قوه ی قضائیه فراهم می شود و درخواست کنندگان ثبت شرکت ، پس از کامل کردن، باید آن را به اداره ی ثبت شرکت ها، ارائه دهند.
همچنین شرکت های تعاونی و شرکت های سهامی نیازی به شرکتنامه ندارند.

جهت اطلاعات بیشت در زمینه ی ثبت شرکت و مراحل ثبت آن، می توانید از مشاوره رایگان ثبت شرکت کیا استفاده نمایید.

ثبت شرکت هلدینگ

شرکت هلدینگ چیست؟

این روزها، شرکت های سرمایه گذاری نقش به سزایی در فعالیت های اقتصادی و کسب و کار دارند.
از این رو سرمایه گذاران نیز مایل به سرمایه گذاری در این حیطه هستند. می توان با توسعه ی فعالیت ها و کسب و کار، این امور را به شکل شرکت های گوناگون، جداسازی نمود.
به شرکت های سهامی که از شرکت های زیر مجموعه تشکیل شده باشد، شرکت های هلدینگ گفته می شود.

شرکت هلدینگ با نام های دیگری نیز شناخته می شود مانند:
شرکت دارنده، شرکت مالک، شرکت کنترل کننده، شرکت مادر مدیریت و کنترل شرکت های هلدینگ، بطور مستقیم زیر نظر مدیران و هیئت مدیره ی شرکت مادر ( شرکت اصلی ) می باشد.
شرکت هلدینگ، دارای سهام چندین شرکت می باشد.
لذا شرکت اصلی یا همان شرکت مادر، باید یک عضو در هیئت مدیره ی تمام شرکت ها داشته باشد.
شخص مورد نظر امکان تصمیم گیری و حق رای به عنوان یک شخص متعارف در شرکت ها را دارد.
وقتی که شرکت هلدینگ، قسمت قابل توجه ای از سهام شرکت دیگر را بخرد، حق رای در آن شرکت مورد نظر را بدست می آورد، در این صورت به آن شرکت، شرکت وابسته یا شرکت فرعی می گویند.
در شرکت های فرعی، مدیریت توسط شرکت اصلی یا هلدینگ می باشد ولی می تواند فعالیت خود را به شکل یک شرکت جداگانه ادامه دهد.

جهت اطلاعات بیشت در زمینه ی ثبت شرکت هلدینگ و مراحل ثبت آن، می توانید از مشاوره رایگان ثبت کیا استفاده نمایید.

اخذ کارت بازرگانی

تعریف کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به مجوزی گفته می شود که به شخص حقیقی یا حقوقی برای اجازه ی فعالیت تجاری خارجی داده می شود.
بر طبق قانون صادرات و وادرات، تمامی اشخاص جهت امور صادرات و وادرات خود ملزم به دریافت کارت بازرگانی می باشند.
اشخاصی دارنده ی شرایط مورد نیاز اخذ کارت بازرگانی باشند، این کارت را از اتاق بازرگانی دریافت خواهند کرد.
مدت زمان اعتبار کارت بازرگانی، یک سال می باشد و پس از این زمان، باید برای تمدید کارت اقدام شود و در غیر این صورت کارت بازرگانی فاقد اعتبار می باشد.

فرآیند اخذ کارت بازرگانی

ابتدا وارد سایت اتاق بازرگانی شوید. در مرحله ی بعدی بخش ثبت نام جهت صدور کارت عضویت و بازرگانی را انتخاب نمایید.
سپس با توجه به درخواست خود، صدور، تمدید، تغییر کارت عضویت یا بازرگانی اقدام نمایید .
با توجه وجود برخی ابهامات یا مشکلات در طی روند دریافت و اخذ کارت بازرگانی، می توانید از صفر تا صد مراحل کار خود را به وکلای باتجربه ی ثبت کیا در این زمینه، بسپارید.

کارت بازرگانی چیست؟

بر طبق قانون صادرات و وادرات، تمامی اشخاص جهت امور صادرات و وادرات خود ملزم به دریافت کارت بازرگانی می باشند. اشخاصی دارنده ی شرایط مورد نیاز اخذ کارت بازرگانی باشند، این کارت را از اتاق بازرگانی دریافت خواهند کرد.

اشخاص هم بصورت شخص حقیقی، هم شخص حقوقی ، می توانند اقدام به دریافت کارت بازرگانی نمایند.

لازمه ی اخذ کارت بازرگانی، داشتن تمام شرایط مورد نیاز شخص(حقیقی یا حقوقی) می باشد.

به عبارت دیگر شخص این امکان را دارد که تحت عنوان تاجر و امور تجاری خود، اقدام به اخذ کارت بازرگانی نماید، هم تحت عنوان مدیرعامل شرکت بازرگانی، اقدام به دریافت کارت بازرگانی کند.

این افراد پس از تکمیل مراحل مورد نیاز، باید در کلاس های آموزشی مشخص شده شرکت نمایند و مدارک خود را تکمیل کنند.

ثبت شرکت

ثبت شرکت

هر شخصی پیش از هرگونه اقدامات لازم برای ثبت شرکت، ابتدا باید اطلاعاتی از قبیل اینکه: چه نوع شرکتی می خواهد ثبت کند، هدف از ثبت شرکت، موضوع فعالیت و .. داشته باشد. انتخاب کردن نوع شرکت ها، به مواردی از قبیل تعداد افراد، موضوع کاری، اهداف شرکت، مدت زمان شرکت (کوتاه مدت یا بلند مدت) بستگی دارد.از پرطرفدارترین و متداول ترین شرکت ها، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می باشد.

ثبت برند تجاری

هر تولید کننده ای جهت شناسایی محصولات یا کالای خود به مشتریان و فروش آن، نیازمند انتخاب نامی است .با ثبت برند و نام تجاری، می توانید دیگر نگرانی بابت کپی برداری و تقلب از نام و علامت تجاری خود نداشته باشید. همچنین از سواستفاده ء افراد سودجو جلوگیری نمایید. ثبت برند از نام و علامت تجاری هر فرد یا شرکت، با دادن حقوق انحصاری جهت معرفی یا شناختن کالا و خدمات، یا اجازه استفاده از آن به دیگران، محافظت می کند.

ثبت تغییرات شرکتها

پس از ثبت شرکت، ممکن است بنا به دلایلی موارد ثبت شده در اساسنامه ، نیاز به تغییر داشته باشند مانند تغییر نام شرکت، تغییر آدرس شرکت، افزایش یا کاهش سرمایه، تغییر سمت افراد، ورود و خروج و … برای انجام تغییرات شرکت، باید ابتدا در هیئت مدیره تصمیم گیری و سپس مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده تشکیل گردد و رای اکثریت مشخص شود . پس از آن نیاز به تنظیم صورتجلسه ای جداگانه برای هر تغییر و ثبت آن می باشد.

اخذ رتبه شرکت

رتبه بندی شرکت ها به معنی یک معیار یا سنجش صلاحیت، جهت تعهد کیفیت پیمانکاران در عرضه خدمات می باشد که برای شرکت ها و پیمانکاران گرفته می شود. در اجرای پروژه های بزرگ، باید قابلیت شرکت هایی که دارای مجوز صلاحیت هستند، مطابق با آیین نامه ی پیمانکاران هم ارزیابی شود. رتبه بندی شرکت ها بنا به نوع فعالیتشان، به پنج دسته تقسیم می شود. رتبه ی هرکدام از این دسته ها، بوسیله ی سازمان خاصی صادر می گردد.

راهنمای ثبت شرکت

اظهارنامه تجدید ثبت یک علامت

با توجه به ماده ۲۰ آیین نامه اصلاحی اجرای قانون ثبت علائم تجارتی و اختراعات، هر صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او می تواند ثبت علامت را تا شش ماه بعد از انفضای مدت اعتبار آن هر ده سال یک بار تجدید نماید. تقاضای تجدید ثبت علامت باید در دو نسخه به […]

نامه عدم فعالیت

نمونه نامه عدم فعالیت شرکت ها و موسسات به شرح زیر می باشد بسمه تعالی اداره محترم مالیاتی حوزه محترم  شماره ………. با سلام احتراما، به استحضار می رساند این شرکت ……………. به شماره ثبت …………. در سال مالی …………. هیچگونه فعالیت مالی نداشته است. جهت اطلاع و درج در پرونده مالیاتی  ارسال می گردد. […]

شاخه : ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت

تعیین نوع شرکت یکی از اقدامات اولیه جهت ثبت شرکت، تعیین نوع شرکت می باشد. انتخاب کردن نوع شرکت ها، به مواردی از قبیل تعداد افراد، نوع فعالیت ، اهداف شرکت، میزان مسئولیت هر یک از شرکا و .. بستگی دارد. شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص از متداول ترین نوع شرکت ها […]

شاخه : ثبت شرکت

شرکتنامه شرکت

شرکت نامه چیست؟ شرکتنامه به قراردادی گفته می شود که مابین شرکای شرکت در حال تاسیس، به شکل رسمی و قانونی برقرار می شود. همچنین در آن ، هدف تشکیل شرکت، درخواست کنندگان ثبت شرکت و قالب شرکت مشخص می شود. خیلی از افراد تفاوت مابین شرکتنامه با اساسنامه را نمی دانند، ما در این […]

شاخه : ثبت شرکت

ثبت شرکت هلدینگ

شرکت هلدینگ چیست؟ این روزها، شرکت های سرمایه گذاری نقش به سزایی در فعالیت های اقتصادی و کسب و کار دارند. از این رو سرمایه گذاران نیز مایل به سرمایه گذاری در این حیطه هستند. می توان با توسعه ی فعالیت ها و کسب و کار، این امور را به شکل شرکت های گوناگون، جداسازی […]

اخذ کارت بازرگانی

تعریف کارت بازرگانی کارت بازرگانی به مجوزی گفته می شود که به شخص حقیقی یا حقوقی برای اجازه ی فعالیت تجاری خارجی داده می شود. بر طبق قانون صادرات و وادرات، تمامی اشخاص جهت امور صادرات و وادرات خود ملزم به دریافت کارت بازرگانی می باشند. اشخاصی دارنده ی شرایط مورد نیاز اخذ کارت بازرگانی […]

کارت بازرگانی چیست؟

بر طبق قانون صادرات و وادرات، تمامی اشخاص جهت امور صادرات و وادرات خود ملزم به دریافت کارت بازرگانی می باشند. اشخاصی دارنده ی شرایط مورد نیاز اخذ کارت بازرگانی باشند، این کارت را از اتاق بازرگانی دریافت خواهند کرد. اشخاص هم بصورت شخص حقیقی، هم شخص حقوقی ، می توانند اقدام به دریافت کارت […]

شاخه : ثبت شرکت

ثبت شرکت تعاونی و خصوصیات آن

جهت ثبت شرکت تعاونی ، شرکت شما می بایست خصوصیات زیر را دارا باشد : تعداد اعضا نباید کمتر از ٧ نفر باشد و در زمان فعالیت نیز نباید کم شود. تعداد اعضا باید ۵٠ در صد مشاغل تعاونی باشد. در شرکت هایی که دولت به منظور کمک و اشتغال زایی بنا کرده است. اگر […]

شاخه : ثبت شرکت

حدود مسئولیت شرکا

شرکت مختلط سهامی- حدود مسئولیت شرکا همانگونه که از تعریف فوق بر می آید دو نوع شریک در شرکت فوق وجود دارد و مسئولیت هر گروه نیز متفاوت می باشد که به بیان آن می پردازیم: ماده ۱۶۲ (ق.ت) می گوید: (…شرکای سهامی…مسئولیت آنها تا میزان همان سرمایه ای است که در شرکت دارند…) بنابراین […]

نصب یک علامت بر روی کالا

این اصطلاح در بند(۲) ماده ۹ کنوانسیون پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی به معنتای نصب یا الصاق یک علامت روی کالا به کار رفته است. یه موجب این بند از ماده مذکور، هر محصولی که دارای علامت صنعتی یا تجارتی و یا نام تجارتی غیر قانونی باشد هنگام ورود به کشورهای اتحادیه که در […]

مراحل ثبت شرکت

تعیین نوع شرکت

یکی از اقدامات اولیه جهت ثبت شرکت، تعیین نوع شرکت می باشد. انتخاب کردن نوع شرکت ها، به مواردی از قبیل تعداد افراد، نوع فعالیت ، اهداف شرکت، میزان مسئولیت هر یک از شرکا و .. بستگی دارد. شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص از متداول ترین نوع شرکت ها می باشند.

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام مناسب برای شرکت، از اهمیت بسیاری برخوردار است. نامی که انتخاب می کنید بیانگر برند و موقعیت کاری شماست و نقش بسیار مهمی در تجارت خواهد داشت. اسم شرکت باید خاص باشد و قبلاً توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد تا بتوان آن را از دیگری تشخیص داد. پیش از انتخاب نام شرکت، باید ابتدا از شرایط و قوانین انتخاب نام برای شرکت ها آگاه باشید.

موضوع فعالیت شرکت

پس از تصمیم به ثبت شرکت، با توجه به ارائه ی خدمات، تخصص و اهدافی که در آینده دارید، موضع فعالیت خود را انتخاب نمایید. بهتر است در این خصوص با شرکای خود مشورت و تصمیم گیری کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.بعضی از موضوع ها نیاز به صدور مجوز از سازمان مربوطه می باشند.

سرمایه شرکت

هر شرکتی برای ثبت و شروع به کار نیازمند حداقل سرمایه ای می باشد تا بتواند سود و منفعت کسب کند.حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود صد هزار تومان می باشد.

تعیین شرکاء و سمت و سهام آنها

تعداد شرکا بسته به نوع شرکت ها، متفاوت است. مثلاً برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل دو نفر اعضاء ضروری می باشد. تعداد شرکا و اسامی آنها باید بطور دقیق در اساسنامه ذکر شود. پس از تعیین شرکا باید سمتی که به هر یک از افراد داده می شود، مانند مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و … تصمیم گیری و مشخص شود. در نهایت هم باید میزان سهام یا سرمایه‌ هریک از آنها بطور دقیق تعیین شود.

مدارک ثبت شرکت و تکمیل آنها

• کپی شناسنامه و کارت ملی همه ی اعضا
• دو نسخه شرکت‌نامه تکمیل‌شده
• دو نسخه تقاضانامه تکمیل‌شده
• دو نسخه اساسنامه تکمیل‌شده
• در مواردی که ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد، اصل مجوز فعاليت از سازمان مربوطه
• ارائه ی عدم سوء پیشینه ی کیفری تمامی اعضا
• دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین
پس از تحویل دادن مدارک مورد نیاز به ثبت کیا، ورود اطلاعات در سایت رسمی اداره ی ثبت شرکت ها انجام می شود.

مشاوره رایگان

شما می توانید در صورت ابهام در هر یک از مراحل گفته شده یا هرگونه پرسش، با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ثبت کیا بهره مند شوید.
02188882588
02188888282